Torby papierowe z nadrukiem logo

Torby papierowe – ekologiczne rozwiązanie

W obecnym czasie, gdy społeczeństwo bardzo poważnie traktuje dbanie o środowisko, wykorzystywanie toreb papierowych zarówno w handlu, gastronomii jak i przemyśle – jest niezwykle ważne.

Spotkać je możemy w dużych supermarketach oraz osiedlowych sklepikach. Pakujemy w nie prezenty na urodziny lub upominki dla gości na eventy, a gdy dopadnie nas głód i zamawiamy jedzenie z dowozem, jest ono spakowane właśnie w papierowe opakowania. Torebki ekologiczne prezentują się szykownie niezależnie od sytuacji. Nawet wypchane bułkami! 

Torby papierowe

Wbrew pozorom, papierowe torby są niezwykle wytrzymałe oraz praktyczne. Korzystają z nich niemal wszyscy. Pakujemy w nie produkty sypkie takie jak: cukier, mąka, bułka tarta, czy przyprawy.

W cukierniach dostajemy w nich ulubione ciasteczka, a podczas zakupów w galerii handlowej nową parę spodni lub sweterek. Czas foliówek uznawanych niegdyś za luksusowe na szczęście mamy za sobą, dlatego też marki kierujące się zrównoważonym marketingiem stawiają na papierowe torebki. 

Dlaczego torby papierowe są tak ważnym czynnikiem wpływającym na kreowanie wizerunku danej marki? Ponieważ są wyznacznikiem nowoczesności oraz podążania za elkologicznymi trendami, a wyjście z takim “dodatkiem” ze sklepu symbolizuje status życiowy oraz zamożność. Na ulicach można zauważyć, że ekologiczne torebki stały się niejako nośnikiem reklam, gdyż dostają często “drugie życie” i wykorzystuje się je do spakowania przeróżnych przedmiotów. Pamiętajmy, że tego typu opakowania są zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Logo, font oraz wybrane kolory podkreślają indywidualność każdego przedsiębiorstwa, w którym są wykorzystywane. Wbrew pozorom, papierowe torby są niezwykle wytrzymałe oraz praktyczne.

Oprócz wyżej wymienionych cech warto wspomnieć również o nieograniczonych możliwościach związanych z ich personalizacją. Czasami wystarczy dobrze zaprojektowana torba z ciekawym nadrukiem, by stać się idealnym przekazem reklamowym związanym z daną firmą. 

Torba papierowa z logo_2

Pakowanie prezentów

Jak wspominaliśmy na początku, jednym ze sposobem na wykorzystanie papierowych toreb jest pakowanie w nie prezentów oraz upominków. W swoich wzorach i kształtach dostosowane są nie tylko do okazji, podczas której zostaną wykorzystane, ale również do rozmiarów danego prezentu. I chociaż zapakowanie w ozdobny papier ma swój urok, to jednak piękna i praktyczna torba papierowa jest dużo lepszym rozwiązaniem. 

Torby papierowe z nadrukiem są nie tylko opakowaniem, ale również ozdobą. Nawet najprostszy prezent zapakowany w piękną torebkę nabiera dodatkowej wartości. Poszukując idealnej torebki ekologicznej warto zwrócić również uwagę na to z czego wykonane są jej rączki. Wiele firm decyduje się na wykorzystanie kolorowych tasiemek, które będziemy mogli później użyć w innym celu. 


Prezenty z reguły dajemy z okazji urodzin, świąt lub ważnych okazji. Bywają jednak takie sytuacje, gdy prezenty mają być uzupełnieniem podpisanego kontraktu lub podsumowaniem ważnego spotkania. W takich sytuacjach firmy zajmujące się produkcją papierowych toreb oferują torby papierowe z logo lub ważnym dla obu stron symbolem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *